O NAS

Nowoczesny dom to przede wszystkim dom ciepły, bezpieczny, ekologiczny, estetyczny … i tani. Któż z nas nie chciałby mieszkać w domu, który jest ciepły zimą i chłodny latem a do tego niewiele kosztuje?

Takie marzenia może dla Państwa zrealizować działająca od 20 lat, położona w sercu beskidzkich lasów firma STOLLUX.

STOLLUX to doświadczone, prężnie działające przedsiębiorstwo zatrudniające najwyższej rangi specjalistów z zakresu obróbki drewna, stolarstwa i ciesielstwa. Wielowiekowa tradycja budownictwa drewnianego zakorzeniona wśród beskidzkich górali w połączeniu z nowoczesnym parkiem maszynowym jest gwarancją produktu najwyższej jakości.

W naszych doskonale wyposażonych i przestronnych halach powstają ekologiczne, z litych bali domy drewniane całoroczne, rekreacyjne i letniskowe oraz altany, domki ogrodowe i zadaszenia. Obok domów mieszkalnych budujemy także obiekty o dużej powierzchni (nawet kilka tysięcy metrów kwadratowych), takie jak: karczmy, pensjonaty, zajazdy i hotele. Specjalizujemy się w budowaniu obiektów z bali o średnicy od 16 cm do 50 cm!

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów od trzech lat budujemy także lekkie, energooszczędne domy o konstrukcji szkieletowej.

Realizując Państwa marzenia potrafimy zbudować dom (czy każdą inną konstrukcję) według najbardziej śmiałego i skomplikowanego projektu. Stale współpracujemy z renomowanymi architektami, którzy specjalizują się w projektowaniu obiektów drewnianych. Obok odważnych architektonicznie, nowatorskich konstrukcji, realizujemy również projekty oparte o wzory tradycyjnej beskidzkiej sztuki ciesielskiej.

MIESZKAJ W ZGODZIE Z NATURĄ

Wysoko oceniana przez naszych klientów jakość oraz atrakcyjne ceny powodują, że firma STOLLUX jest wiodącym w kraju przedsiębiorstwem specjalistycznym w branży budownictwa drewnianego. Domy – efekty naszej działalności stały się trwałym elementem krajobrazu w Niemczech, Francji, Włoszech, Danii, Hiszpanii, Norwegii, czy Austrii.

Tajemnicą naszego sukcesu jest surowiec, z jakiego powstają nasze domy i budowle. Istebna, gdzie mieści się zakład produkcyjny, położona jest w samym sercu zdrowych, czystych lasów beskidzkich. To właśnie tu rośnie słynny świerk istebniański – drzewo cechujące się najlepszymi w Europie parametrami wzrostowymi i odpornościowymi.

Świerk istebniański to genetyczna odmiana świerka europejskiego, wyselekcjonowana w ciągu kilkudziesięciu lat z drzew rosnących w okolicach Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa. Jego wykorzystanie w budownictwie jest dlatego takie istotne, gdyż wysychając, drewno świerka istebniańskiego nie ma tendencji do skręcania się wzdłuż osi podłużnej, co jest charakterystyczne dla większości gatunków drewna używanych jako budulec. Ściany domów zbudowanych przez przedsiębiorstwo STOLLUX ze świerka rosnącego w naszych okolicach pozostaną proste, drzwi i okna zawsze będą się domykać, a podłogi nigdy nie będą skrzypieć.

Zamów dom już dziś!

Kilkanaście mobilnych ekip wysoko wykwalifikowanych cieśli i stolarzy oraz kilkadziesiąt specjalistycznych samochodów pozwala nam na prowadzenie jednocześnie wielu budów nie tylko na terenie Polski, ale i całej Europy. Wszystkie postawione przez nas obiekty cieszą obecnych użytkowników i są najlepsza rekomendacją naszego przedsiębiorstwa